پکیج دوربین مداربسته

ما دوربین های مدار بسته ای را با فضای ذخیره سازی ابری و محلی ترجیح می دهیم. طراحی این دوربینها به گونهای است که به طور معمول افراد نمیتوانند به جهت دید دوربین پی ببرند، یعنی معلوم نیست که دوربین در حال نظارت از چه محلی است. فاصله بین شیشه ی دوربین مداربسته و بدنه، توسط یک رینگ پلاستیکی جهت آب بندی،مورد پوشش قرار گرفته است. دوربینهای مداربسته آنالوگ به صورت کلی از بدنه، لنز، برد آنالیز، تولید تصویر و کابل ارتباطی تشکیل شده­اند. در کارخانجاتی مثل کارخانجات شیمیایی یا نیروگاه های هسته ای.در مراکز صنعتی استفاده از دوربینهای اسکن خط تولید و دوربینهای حرارتی رواج زیادی دارد. یکی از مهم ترین ویژگی های دوربین dahua تصویر برداری حرارتی آن می باشد. نصب دوربین در این ناحیه علاوه بر آن که امکان نظارت بر تردد مراجعین را فراهم می سازد، به نحوهی عملکرد پرسنل و شرایط بهداشتی محوطه نیز تحت نظارت خواهد بود. ضروری است. علاوه بر درب ورودی، ناحیه ای از ورودی به سالن اصلی مجتمع نیز مکان مناسبی برای نصب دوربین اداری است.

کاربرد بی ان سی ها (BNC) در تجهیزات مختلف از جمله تجهیزات رادیویی، تلویزیونی، آزمایشگاهی، برخی شبکه های کامپیوتری و ارتباط دوربین مداربسته آنالوگ میباشد. قابلیت کنترل گردش دوربین از فواصل دور، امکان فوکوس و زوم بدون دخالت اپراتور، دیگر ویژگی های دوربین های اسپید دام یا گردان را رقم می زند. به عبارتی آنچه دوربین مداربسته دید در شب بیسیم را برای صاحبان خانه جذاب تر می کند این است که شما این آزادی را دارید که آنها را در هر کجا نصب کنید و این نوع از دوربین ها می توانند بدون محدودیت از محیط کار و منزل شمامحافظت کنند. در استاندارد آنالوگ HD، مثل تکنولوژیهای آنالوگ قدیمی NTSC/PAL، دوربینهای مداربسته به پیچیدگی کامپیوتر نیستند و براحتی با برقراری اتصال فیزیکی با یک رکوردر بدون نیاز به رمز عبور، firmware، آدرس IP یا سازگاری نرم افزاری، قابل استفاده خواهند بود. دوربین تحت شبکه برخلاف دوربین آنالوگ، برای انتقال تصاویر از امواج دیجیتالی و شبکه استفاده میکند.

معمولا در بخش های اداری از برندهای معتبر استفاده می گردد. به همین جهت معمولا در بسته بندی این محصولات پایه های متعدد جهت نصب بر روی سطوح مختلف مانند کلاه کاسکت، فرمان دوچرخه و موتور، دیوار، شیشه و … لنز سنسورهای دوربین تحت شبکه معمولا از نوع CMOS و فاصله کانونی لنز در هر دوربین متفاوت است. برای تبدیل تصاویر آنالوگ به دیجیتال در این نوع دوربین، از DVR یا دستگاه ضبط تصاویر دیجیتال بهره میبرد که کنترل و ارتباط دیجیتال دوربین آنالوگ با شبکه را فراهم میکند. دلیل اینکه به این سیستمها مداربسته گفته میشود این است که در دوربینهای مداربسته به غیر از دستگاه مرکزی ضبط یا نمایش، هیچ دستگاه یا فرد دیگری توانایی مشاهده یا ضبط تصاویر را نخواهد داشت. همچنین دوربینهای مداربسته 360 درجه قابلیتهایی از قبیل بزرگنمایی(زوم) و کوچکنمایی دارند. با در نظر گرفتن شرایط اجتماعی و نیاز مبرم به تأمین امنیت، نظارت تصویری و همچنین بالا رفتن آگاهی و دانش مردم استفاده از این سیستم امنیتی به سرعت همهگیر شده است. از این رو توصیه می شود برای جلوگیری از مشکلات احتمالی و کاهش هزینه های آتی از برندهای معتبر استفاده شود.

در گزینه افراد از دوربین های مداربسته ی انالوگ استفاده می کردند تا به ذخیره سازی اطلاعات موجود در محیط و تصاویر بپردازند. پایه های نیم دایره ای ، زاویه دید دوربین را مخفی می کنند؛ به این ترتیب سارقان نمی توانند زاویه مناسب برای دور ماندن از دید دوربین را تشخیص دهند. این دوربین دارای یک پایه نیم دایره ای است. شرکت داتیس در تمام مراحل از قبیل مشاوره، آموزش و خدمات پس از فروش camera و مانیتور صنعتی با شما همراه است تا بتوانید با اطمینان خاطر یک خرید امن را تجربه نمایید. پس با آس همراه باشید! در ادامه همراه ما باشید تا انواع دوربین مداربسته را بشناسید.

دوربین های آی پی برای مکان هایی که می خواهید تصاویر دوربین را از راه دور مشاهده کنید مناسب است. نصب راحت تری نسبت به دوربین های آنالوگ دارند، زیرا بی نیاز از کابل کشی جداگانه و تقویت منبع تغذیه هستند. با توجه به نوع و ابزار اتصال آنها انواع bnc شامل بی ان سی پیچی، فنری، پرسی و… تقسیم بندی دوربین های مدار بسته از لحاظ ظاهر و بدنه شامل موارد زیر می باشد. به طور کلی با نصب اعلامیه هایی در سرتاسر ساختمان مبنی بر این موضوع که تمام مکالمات و حرکات افراد ضبط می شود، مسئولیت قانونی نصب دوربین های مداربسته محدود شود. در دو دهه اخیر استفاده از دوربینهای مداربسته در نقاط مختلف کشور بسیار رواج پیدا کرده است بهگونهای که امروزه تقریباً تمام محیطهای مسکونی (برای کنترل و نظارت بر کودکان)، محیطهای عمومی، محیطهای آموزشی و اداری و سایر ارگانها از این سیستمها استفاده میکنند. دوربینهای مداربسته که برای اولین بار در سال ۱۹۴۲ اختراع شدند امروزه به صورت چشمگیری مورد استقبال مردم قرار گرفته است و برای تأمین امنیت هر محلی از آن استفاده میکنند. این دوربین ها معمولا تنظیمات گردش، چرخش و زوم را ندارند و برای ضبط تصاویر از یک مکان ثابت و منطقه خاص کاربرد دارند، اما قابلیت دید در شب با استفاده از مادون قرمز دارند و در شرایط نوری بسیار تاریک به راحتی تصویربرداری می کنند.

بسیاری نیز این گزینه را بهترین دوربین مدار بسته داخلی میدانند زیرا میتوان آن را روی یک نقطه استراتژیک از سقف قرار داد تا تمام زوایای اتاق را پوشش دهد. روی دیوار یا سقف نصب می شوند و برای فضاهای باز و بسته کاربرد دارند. مناسب فضاهای باز است. مثلا برای زاویه 60 درجه، لنز 4 میلی متری میتواند تا 4 متر هدف را بخوبی شناسایی کند، اما برای سمت چپ یا راست آن به اندازه کافی مناسب نمیباشد. یکی دیگر از موارد مهم مربوط به لنز درجه یا زاویه دید میباشد. خطراتی چون آسیب به نیروگاه برق ، پرسنل ، حملات تروریستی و دیگر خطرات امنیتی در نیروگاه های برق ، اهمیت و الزام استفاده از سیستم های نظارتی را افزایش داده است.با استفاده از این دوربینها می توان دسترسی کارمندان به نواحی غیرمجاز، پروتکل های ایمنی ، عملکرد سایت ، جریانات برق ، حملات احتمالی و دیگر جرایم را کنترل نمود.

یا بصورت کلی تر دوربین های مداربسته به کلیه دوربین هایی گفته می شود که در جای خود ثابت بوده و تصاویر ضبط شده را به یک یا چند محل ارسال می کنند. این دوربین ها در مدل های پلاک خوان ، مدل های گردان ، مدل های موتورایز و … در ادامه مزایای مختلف نصب دوربین های مداربسته در ادارات و سازمان ها را برای شما بیان می کنیم. بدلیل ظریف تر بودن بیشتر در محیط های اداری مورد استفاده قرار می گیرند . دوربین های اتاق کودک ، دوربین هایی هستند که برای نظارت و ارتباط بیشتر با کودک یا سالمند شما در زمان هایی که خارج از منزل هستید ، طراحی و ساخته شده اند . دوربین های مدار بسته بولت یکی دیگر از انواع دوربین مداربسته هستند که به شکل استوانه ای و مخروطی هستند. فیش bnc که شکل کوتاه شدۀ عبارت british naval connector میباشد در واقع نوعی فیش ارتباطی است که برای اتصال انواع کابلهای کواکسیال از قبیل rg59، rg58 تا rg179 و rg316 به کار میروند. با دوربینهای امنیتی مدار بسته مرسوم (آنالوگ)، سیگنال ویدیویی برای مشاهده موضعی تصاویر از یک اتاق مانیتورینگ مرکزی به شکل آنالوگ پردازش و منتقل میشود. در بسیاری موارد اگر مراجعه کنندگان احساس کنند حقی از آنها ضایع شده است، تصاویر ضبط شده دوربین مداربسته به مدیران کمک می کند که موضوع را بازنگری کنند و تصمیماتی در جهت بهبود خدمت رسانی اتخاذ کنند.

نصب دوربین های نظارتی می تواند تا حدودی الزام کارمندان در جهت اجرای قوانین کاری شرکت ها را افزایش دهد. همه دوربین های مداربسته دام قابلیت حرکت و برخی از آنها قابلیت زوم و چرخش خودکار دارند. دوربینهای مدار بسته اسپید دام از دسته دوربینهای چرخشی هستند که قابلیت چرخش و زوم از راه دور را دارند و این امکان این را دارند که تصاویر را در جهات مختلف ثبت کنند. باشند، DVR های موجود در بازار در دو دسته کلی نیز تقسیمبندی میشوند. اگر دائم دچار مشکل می شوید و یا از آن دسته کاربرانی هستید که می خواهید تنظیمات ساده تری را تجربه نمایید از تکنولوژی آنالوگ HD استفاده نمایید. در نقل و انتقلات عمومی از دوربین مداربسته برای جلوگیری از حوادثی که ممکن است در اثر خارج از دید بودن محل صورت بگیرد استفاده می شود. برای حفظ امنیت مکانهای مختلف از روشهای متنوعی استفاده میشود، اما امروزه میتوان گفت بهترین، شایعترین، مطمئنترین و بهصرفهترین روش جلوگیری از جرائم علیالخصوص سرقت و دزدی استفاده از دوربین مداربسته است. اکثر برندهای معروف به دلیل استفاده از سرور انتقال تصویر خارجی، نمیتوانند در تمام شرایط پاسخگوی نیاز شما باشند و شاهد اختلال در انتقال تصویر این نوع برندها هستیم و ممکن است در مدت زمان زیادی این اختلال و قطعی در انتقال تصویر باقی بماند.

این نوع دوربین ها از نوع دوربین های بی سیم می باشند که در ادامه علاوه بر دوربین مداربسته لامپی چیست در مورد قابلیت ها و قیمت و نصب آن نیز اطلاعات بیشتری را بیان می کنیم. تمام سرویس ها و خدمات مرکز سخت افزار ایران از جمله تعمیر دوربین مداربسته همراه با ضمانت نامه های معتبر و کتبی است. در این مرکز به صورت جامع و کامل تمام محصولات هوشمند و الکترونیک در بخش های مختلف حمایت و پشتیبانی می شود. برای تصویر برداری های نزدیک و در شیفت های کاری یا در طول روز که محیط روشن می باشد از دوربین های مداربسته صنعتی استفاده می شود این دوربین ها مناسب برای تصویر برداری از خطوط تولید شرکت ها و صندوق های فروشگاه و بانک هستند زیرا قابلیت تعویض لنز با تصویر برداری از نزدیک را دارند. لازم به ذکر است این دوربین ها فاقد مکانیزم دید در شب می باشند که در صورت نیاز می توان از LED های مادون قرمز جداگانه برای روشنایی دید در شب استفاده نماییم. از مکان های مهم در هر ساختمان از جمله ساختمان های اداری درب ورودی است.

هایک ویژن دسته بندی های مختلفی برای ارائه دوربین مداربسته دارد و می توان به دلیل تنوع مدل های دوربین هایک ویژن، تجهیزات این شرکت را در حالت های مختلفی دسته بندی سایت xiaomi-cctv کرد. مهر تجارت نمایندگی اصلی برند هایک ویژن و تیاندی در ایران. ما در شرکت مهر تجارت مفتخریم که با اتکا به تجربیات چند ده ساله پرسنل متخصصمان از صفرتا صد پروژه های مختلف در زمینه نظارت تصویری، نصب دوربین مداربسته ، پشتیبانی و نظارت بر سیستم های نظارتی را در کمترین زمان ممکن و با هزینه های مقرون به صرفه برای شما عزیزان انجام دهیم. در ادامه به مهمترین مکان هایی که در پروژه های نصب دوربین مداربسته ادارات باید اقدام به نصب دوربین کنید اشاره هایی می کنیم. سوال دیگر این است که آیا نصب دوربین در ادارات بدون اطلاع پرسنل قانونی است؟ این نمونه از انواع دوربین مداربسته بدون استفاده از مادون قرمز، در شرایط مختلف نور و در تاریکی، تصاویر با کیفیتی ضبط می کند.

همه این موارد در قیمت دستگاه های ضبط کننده یا DVR یا NVR دخیل هستند. در نظر داشته باشید طبق قوانین باید افراد مراجعه کننده از نصب دوربین مطلع شوند. براساس قوانین نصب دوربین مداربسته کارمندان از نصب دوربین در اداره باید مطلع باشند. گرچه مزیت این موضوع را فقط به بالابردن کیفیت کارکرد کارمندان نباید دانست. با این حال تا حدی نگران بهخطرافتادن امنیت خانه یا محل کارتان در نبود خود هستید که سفر را به زمانی دیگر موکول میکنید! استفاده از انکودرها و رمزگذارهای ویدیویی تحت شبکه (IP video encoders) و نیز تجهیزات دیگری مانند دستگاه های ضبط تصویر دیجیتال و DVR(Digital Video Recorders) های هیبرید(چندگانه)، امکان به کارگیری دوربینهای آنالوگ موجود را زمانی که تصمیم به ورود به دنیای نظارت تصویری دیجیتال گرفتید فراهم می آورد. این نوع از انواع دوربین مداربسته مناسب مکان های حساس مثل بانک ها است، زیرا امکان زوم کردن روی تصاویر با وضوح بسیار بالا را دارند. امروزه با وجود اینکه اهمیت نظارت کردن بر تصاویر به سمت انتقال تصاویر (ویدئو) بر بستر شبکه و IP متمرکز شده و سوق پیدا کرده است، اما طراحی دوربینهای مداربسته با دوربینهای آنالوگ، هنوز هم میتواند برای کاربردهای نظارتی زیادی بسیار کارآمد و مؤثر باشد، به ویژه برای کاربردهایی که بودجه و هزینههای آن حائز اهمیت است.

بطور مثال می توان به دوربینهای دستگاه های خود پرداز اشاره کرد که برای شناسایی جرایمی چون وارد کردن تصادفی رمز کارت اعتباری کاربرد دارد. به این ترتیب در مواقع لازم می توان روی سوژه های مورد نظر زوم نمود. این موارد باعث می شود بتوان نظارت بیشتری روی مناطق مورد نظر داشت. اگر هدف شما تنها نظارت عمومی بر کارکنان شرکت خود باشد بهترین گزینه استفاده از دوربین های آنالوگ HD است و اما اگر شرکت شما از حساسیت های امنیتی بالایی برخوردار است باید از سیستم های پیشرفته تر تحت شبکه استفاده کند که البته هزینه های بیشتری نیز برای شما خواهد داشت. به این ترتیب می تواند مسافت های بیشتر از ۴۰ فوت را پوشش دهد. ویژگی دیگر این دوربین که بیشتر موردتوجه ناظران امنیتی قرار گرفته امکان تعقیب سوژه توسط لنز دوربین است. تعداد مکانهایی که دوربین مدار بسته در آن قرار میگیرد، حتی در نرخنامه اتحادیه نصب دوربین مداربسته 1400 هم در نظر گرفته شده است. بررسی تعداد و نوع دوربین مداربسته مورد نیاز به همراه جانمایی دقیق مکان نصب دوربین های مداربسته به حدی مهم است که در صورت عدم توجه کافی به این موضوعات هزینه های مالی و زمانی بیهوده به شرکت و سازمان خود تحمیل می کنید.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار