سقف شیروانی راهحلی مناسب برای سقف ویلا و سوله

در حال حاضر با توجه به زندگی پر مشغله امروزی، بسیاری از ساکنین کلانشهرها در جهت گذران اوقات فراغت خویش در قالب نوعی سکونت دوم به استفاده از باغ-ویلاهای مسکونی حومه شهرها و محیطی به دور از ازدحام ، شلوغی و آلودگی شهری روی آوردهاند. یکی از مهمترین بخش های دکوراسیون داخلی ویلا پذیرایی هس که باید نکات مهمی رو رعایت کرد.پذیرایی بزرگ و مجلل ، یک خانه گرم و پر نشاطی رو واسه اهل خانه و مهمونا به وجود میاره پس به پذیرایی توجه طراحی داخلی ویلای دوبلکس مدرن ویژه داشه باشین. در سبک شناسی دکوراسیون داخلی سبک ترکیبی مدرن-کلاسیک را حاصل ادغام و ترکیب دو سبک پر طرفدار مدرن و کلاسیک می دانند.

طراحی داخلی ویلا دوبلکس

همین مسائل هست که طراحی محوطه ویلا را جزو اولویت های طراحی قرار میدهد. طراحی ، نظارت و ساخت ویلا در شمال ، پیمانکاری ساخت ویلا در شمال ، ساخت ویلای لوکس ، ساخت ویلای دوبلکس از مرحله شروع تا تحویل ویلا در کلیه مناطق جنگلی ، ساحلی ، شهری و کوهستانی در کلیه شهرهای شمالی چالوس ، عباس آباد ، نوشهر ، سیسنگان ، رویان ، نمک آبرور ، متل قو ، محمود آباد ، ، رامسر انجام میشود همچنین این مجموعه آمادگی ساخت استخر بتنی و یا بلوک سیمانی به صورت مصلح ، ساخت سونا و جکوزی ، اجرای سیمانکاری استخر و آببندی استخر و کاشیکاری استخر و جکوزی ، اجرای تاسیسات ویلا و استخر و تجهیز و نوسازی تاسیسات و وسایل استخرهای قدیمی با تجهیزات روز ، ساخت محوطه سازی ، اجرای سقف شیروانی و سردرب ورودی و اجرای دیوارکشی محوطه ، سیمانکاری محوطه و نماسازی محوطه و ویلا در کلیه شهرهای شمالی را همزمان با ساخت ویلا با مصالح استاندارد و اکیپ حرفه ای و نظارت اصولی انجام میدهد همچنین کلیه خدمات ویلا شامل بازسازی ویلا و تعمیرات ویلا به صورت کلی و تعمیرات و بازسازی استخر خود را با تضمین کیفیت به عهده ما بگذارید در صورت نیاز به برآورد هزینه های ساخت ویلا نیاز به بازدید از محل ساخت ویلا میباشد در صورت نیاز به ساخت ویلا با ما تماس بگیرید تا ضمن بازدید از محل ساخت ویلا براورد هزینه ویلای شما را نسبت به طرح مورد نظری که در ذهن دارید برآورد و یا در صورت نبود نقشه کلیه مراحل مربوط به اخذ جواز و تهیه کلیه نقشه های سازه ای و معماری و برقی و مکانیکی را به عهده ما بگذارید و پس از توافق با قیمت اصولی و منصفانه ساخت ویلای شما را با بهترین کیفیت درمصالح و طرح و ساخت به انجام میرسانیم .

هنگامی که ویلا خریداری می کنید به زیر سازی آن دقت کنید تا بدانید هم در برابر فرسایش خاک و هم در برابر سیل ها توان مقابله دارد. به تغییرات آب و هوایی و فرسایش خاک دقت کنید. اما باید این موضوع را در نظر بگیریم که ویلایی که در نزدیکی ساحل است می تواند به مرور مورد فرسایش خاک قرار گیرد و به دلیل آب و هوای شرجی و رطوبت بر سازه تاثیر بگذارد. کف پوش ها ضربات سخت تری را نسبت به هر سطح دیگری متحمل می شوند. البته این موضوع در روزهایی که هوا به شدت برفی و بارانی هست کار بسیار سخت تری خواهد بود.

بدین منظور مجموعه ای از پروژه های برتر معماری ایرانی را برای شما طراحان و کاربران گرامی آماده کرده و در انتهای این بخش ارائه خواهیم داد. یکی از مهمترین ویژگی های معماری سنتی ایران استفاده از مصالح بوم است. خطوط تمیز با مینیمالیسم آشکار برخی از ویژگی های بارز طراحی ویلای معاصر هستند. ویژگی هایی مثل بارندگی زیاد در کل سال مخصوصا نیمه دوم سال، رطوبت بالا، اختلاف درجه حرارت کم بین شب و روز و پوشش گیاهی وسیع طبیعت که گاهی اوقات مختل کننده هستند از ویژگی های مهم اقلیم معتدل و مرطوب است. یکی از بزرگترین تفاوت ها در بین ویلا های ساحلی و ویلا های جنگی منظره و دید آن ها میباشد. قرارداد پیمانکاری به عنوان یکی از قراردادهای رسمی شناخته شده است که بین کارفرما و پیمانکار منعقد شده و تمامی موارد شامل مدت زمان لازم برای ساخت پروژه، هزینههای تخریب، تایین میزان مصالح مورد نیاز برای ساخت و ساز، درصد پیمانکاری و موارد دیگر در داخل قرارداد ذکر خواهد شد.

با دانستن تعریف طراحی داخلی منزل و یا محل کار اینک در می یابیم اصولا انجام این نوع از طراحی در ویلا چگونه و به چه روش و طریقی باید انجام بگیرد و اینکه آیا اصولا تفاوتی بین طراحی داخلی ویلا با مثلا طراحی داخلی اداری یک شرکت یا سازمان وجود دارد یا خیر و اگر پاسخ مثبت است این تضاد ها و اختلاف ها در چه مواردی صدق می کنند و چه معیار و اصول طراحی داخلی برای این امر از پیش تعیین شده است. در دکوراسیون داخلی ویلا های مدرن و لوکس از رنگ های خنثی و رنگ های غنی و گرم بیشتر استفاده می شود. طراحی داخلی دکوطرح همیشه آماده ارائه ایده ها و سبک های درخشان است که از بین آن ها می توانید یکی را انتخاب کنید که بیشتر مناسب شماست مانند سبک بیرونی مدرن، تم اسلامی یا ترکیبی از بسیاری از سبک ها.

طراحی داخلی ویلا کوچک

همچنین اطمینان حاصل نمایید که از مصالح خوب و با کیفیت در ساخت آن استفاده شده در این صورت می توان به میزان زیادی از مقاومت ویلا اطمینان داشت. افرادی که دارای سرمایه زیادی می باشند، بیشتر علاقه مند به ساخت و یا خرید خانه های دوبلکس هستند، چون در این خانه ها نیاز به هزینه زیاد در ساخت و طراحی دارند و هر کسی توان پرداخت این هزینه ها را ندارد. حتی می توانید ویلا را به افراد توریست اجاره دهید که اجاره بیشتری را دریافت کنید و منبع درآمد خوبی برای شما باشد. مناسب ترین مکان را بایستی برای ان مشخص کنید.

البته ما نیز در این مطلب نکات بسیار مهم را که در این زمینه به شما کمک میکند بیان خواهیم کرد. توجه داشته باشید برای خرید ویلا درشمال به ویژه خرید ویلا نوشهر و یا منطقه ونوش و یا خرید ویلا در چمستان می توانید از مشاوره املاک معتبر و حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید. از این نور باعث می شود در مصرف انرژی نیز صرفه جویی کنید. آگاهی از این مسأله باعث میشود که شما در عقد قرارداد دقیقتر عمل کنید چرا که برخی از پیمانکاران کوتاهی کرده و بدون اینکه فرد کارفرما اطلاعی از وظایف او داشته باشد برخی از امور را به عهده کارفرما واگذار میکنند. با توجه به اینکه زندگی بشر امروز به سمت یک زندگی ماشینی و صنعتی گرایش پیدا کرده است قطعاً سفر کردن به محیطهای طبیعی و بکر در طول سال برای رسیدن به آرامش زیاد و تجدید قوا، بسیار ضروری خواهد بود.

دکوراسیون داخلی خانه ویلایی

نور پردازی با طراحی پنجره های و نورگیرهای بزرگ و تمام شیشه می تواند نقش مهمی در فضای دیداری دکوراسیون داخلی داشته باشد. این پروژه شامل 2طبقه می باشد که طبقه اول شامل یک اتاق نشیمن است که به آشپزخانه و ناهارخوری متصل است.منظره زیبای استخر توسط شیشه های پانورامای بزرگ از فضای ناهار خوری قابل مشاهده است. از این رو طراحی ویلا در زمین شیبدار که در واقع طراحی ویلاهای پایدار است، در این حوزه از اهمیت به سزایی برخوردار است و مهمترین چالش طراحی ویلا کوهستانی، مطابقت سازه با شیب زمین است زیرا امکان خاکبرداری و خاکریزی در سطوح وسیع وجود ندارد و از سوی دیگر بسترها و بافت های سخت و صخره ای تحدید بزرگی برای هم سطح کردن سایت ویلا به شمار می آیند.

دکوراسیون داخلی ویلا

در شب هنگام نیز با استفاده از چند آباژور ساده و لوستر ساده روشنایی تامین می شود. در داخل ویلا لازم است که وسایل و وسایل را با یک ترتیب و بدون احساس قدرت یکی بر دیگری ، با یکدیگر هماهنگ کنید. در این مدل از طراحی ، فضاهای عمومی و خصوصی برای استفاده راحت تر ساکنین از یکدیگر جدا شده است. یک رابطه اندازه ای که دو المان متفاوت اما مربوط به هم میتوانند با یکدیگر داشته باشند مقیاس یا نسبت است. برای به دست آمدن مقیاس در وهله اول باید ابعاد دقیق زمین برای ساخت باغ ویلا در اختیار باشد و مشخص شود که چقدر از آن باید به ساختمان ویلا و چه میزان به ایجاد فضای سبز باغ تخصیص داده شود. شما می توانید برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب ها از سبک های کلاسیک نیز استفاده کنید به طوری که همه وسیله ها حالت لاکچری داشته باشند.

گردشگران زیادی برای گذراندن تعطیلات به استانهای شمالی سفر میکنند به همین دلیل ساخت و ساز ویلا در این شهرها بسیار زیاد شده استانهای گیلان و مازندران و در بین شهرهای این استانها شهرهایی مانند بندر انزلی رشت ،لاهیجان ،نوشهر، دارای شهرکهای ویلایی منحصر به فرد میباشند و همین امر موجب جذب گردشگران بسیاری به این شهرها شده است بنابراین اگر شما تصمیم به خرید زمین و باغ ساحلی شمال برای ویلا سازی دارید میتوانید زمین خود را در یکی از این شهرها انتخاب نمایید. پیمانکاران زیادی در این زمینه فعالیت کرده و صفر تا صد پیمانکاری ویلا در شمال کشور را نیز بر عهده میگیرند. همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد خوشبختانه گروههای مهندسی باتجربه و توانمندی در زمینه طراحی ویلا در شمال فعالیت میکنند که پیمانکاری ویلا را از صفر تا صد در اختیار خود گرفته و در نهایت شما میتوانید ویلای بسیار زیبای خود را متناسب با آنچه که در ذهن داشتید تجویل بگیرید.

زمان مورد نیاز برای نظافت خانه کوچک بسیار ناچیز است. استفاده از جهت باد فصلی برای خنک کردن اتاقهای اصلی ویلا برای طراوت وزش نسیم صبحگاهی ، و قرار دادن آشپزخانه در جهت خلاف آن ، تا بوها در داخل خانه پخش نشوند. طراحی ویلای کلاسیک برای نشان دادن شکوه و عظمت بنا، تلاش می کند. ویلاهای سبک مدرن را می توان در کوچکترین متراژ نیز اجرا نمود و آن را به یک ویلای کوچک لوکس تبدیل نمود. معمولا برای طراحی ویلا دوبلکس اغلب سبک ها دارای کاربرد می باشند، اما سادگی و سبک های مدرن برای استفاده در این نوع فضاها، بیشتر جوابگو خواهد بود. در سبک ایرانی خانه ها پرنور طراحی می شوند اما در سبک مدرن تا جایی که امکان دارد از کمترین میزان نور استفاده می کنیم. شیروانی به فضای مثلثی شکلی اشاره دارد که توسط دو صفحه شیبدار در جهت مخالف ایجاد میشود. از این جهت بیشترین استفاده از نور طبیعی خورشید در سبک مدرن است.

طراحی داخلی ویلا های مدرن

طبق اصول طراحی فضای داخلی ویلاها، برای بزرگ کردن فضای داخلی و استفاده از فضاهای منفی، سقف بین طبقات برداشته میشود و یکسری فضاهای وید و آتریوم تشکیل میشوند. برای دانستن این امر ابتدا باید به تفاوت هایی که در یک بنای ویلایی با یک آپارتمان مسکونی یا اداری وجود دارد بپردازیم تا بدانیم چه تفاوت هایی بین طراحی داخلی ویلا و طراحی داخلی آپارتمان مسکونی یا منزل مسکونی وجود دارد. در دکوراسیون و طراحی این ویلاها از پنجره هایی با اندازه های بسیار بزرگ استفاده شده است که نور و روشنایی را به داخل محیط می آورد و در کیفیت هوای محیط بسیار تاثیر گذار می باشد. با اینکه گفته می شود در طراحی مدرن اصل طراحی در سادگی و استفاده از کمترین میزان وسایل است اما بسیاری از ویلاهای مدرن بسیار لوکس و لاکچری ساخته می شوند. هم چنین طراحی باید به گونه ای انجام شود که علاوه بر اینکه دیوارهای پیرامونی به عنوان جدا کننده فضای داخلی و خارجی عمل می کنند، از قسمت هایی نیز دسترسی به فضای خارجی را به گونه ای معمارانه و هنرمندانه فراهم سازند.

طراحی ویلا دوبلکس کوچک

در این میان افراد زیادی هستند که ترجیح میدهند به مناطق شمالی کشور سفر کنند و جالب است بدانید که عمده مردم دوست دارند یک ویلای شخصی برای خود در شمال کشور داشته باشند تا در زمان سفر بتوانند به راحتی و بدون نگرانی از بابت اقامتگاه، در ملک شخصی خود به استراحت و سپری کردن دوران سفر بپردازند. اما در قسمت پایانی مقاله لازم میدانیم نکاتی را پیرامون پیمانکاری ویلا در شمال کشور برای شما عزیزان مطرح نماییم. و اما در سومین مرحله لازم است که شما به سراغ انتخاب مصالح سازگار با شرایط آب و هوایی منطقه بروید. اگر میخواهید یک ویلا در شمال کشور بسازید، قطعاً اصول ساختمانسازی در شمال که آب و هوای بسیار شرجی و مرطوب دارد با ساختمانسازی در مناطق کویری کاملاً متفاوت خواهد بود.

طراحی ویلا شمال

این عملکرد است که در سبک مدرن حرف اول را می زند و شالوده آن است. پلان ویلا دوبلکس مدرن، مسلما باید با نمای خارجی مدرن هماهنگ شود و بالعکس. استفاده از تکنولوژی در سبک مدرن اجتناب ناپذیر است و خواه نا خواه شما باید از تکنولوژی روز دنیا در طراحی ویلا استفاده کنید. این تکنولوژی می تواند در قالب استفاده از متریال جدید و یا ابزار و وسایل جدید باشد. با پیشرفت تکنولوژی و رشد سریع زندگی صنعتی، جدایی افراد از محیط بکر و آرام طبیعت کم و بیش منجر به گسترش آشفتگی، افسردگی و خستگی روحی در جامعه شده است. محیطی برای بهبود کیفیت زندگی و تسکین روحی شهروندان که اگر چه از فضای شهر فاصله دارد ولی می بایست از لحاظ امکانات، هم تراز ساختمان های شهری باشد و اصول طراحی ویلا در آن رعایت شود تا در مدت زمانی که افراد قصد استفاده از این مکان را دارند دچار محدودیت های غیر ضروری و مشکلات رفاهی نباشند.

طراحی داخلی ویلای دوبلکس مدرن

کوچه هایی که ویلا داخل آن قرار دارند نباید تنگ باشد زیرا در این صورت شما نمی توانید خودروی خود را به داخل حیاط آن ببرید و مجبور هستید آن را داخل خیابان پارک کنید که برای زمانی که در سفر هستید این کار می تواند کمی مشکل زا باشد. مبل ها و صندلی هایی که در سبک مدرن به کار گرفته می شود بیشتر راحتی بوده، تا هدف طراحان از ایجاد آسایش در سبک مدرن به خوبی به اجرا درآید. این قوانین محدودیت های ارتفاعی را نیز در بر می گیرد که تعداد طبقات ویلا را مشخص می کنند. در واقع تنها شرط دوبلکس بودن یک ویلا فقط دو طبقه بودن آن نیست بلکه طراحی ویلا دوبلکس باید به صورتی انجام شود که طبقات به صورت یکپارجه و تک واحدی با ییکدیگر کار کنند. ست کردن مبلمان با رنگ دیوارها و همچنین پردهها و توجه به مواد و عناصری که در ساخت اشیاء و وسایل داخل ویلا به کار برده شده است از ارزش و اهمیت زیادی برخوردار است.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار