دوربین مدار بسته چیست؟

در این دوربین ها گاها غیر از بدنه، لنز نیز به گونه ای ضد آب طراحی سایت xiaomi-cctv می شود. کیفیت این دوربین ها آنالوگ بوده و استفاده از آن ها به عنوان دوربین تحت شبکه و یا دوربین آنالوگ امکان پذیر می باشد. از مزایای دوربین های آی پی می توان به امکان ارسال همزمان تصویر، صدا و برق در بستر شبکه، امکان استفاده بهینه از کابل های ارتباطی، امکان ارتباط بیسیم با امنیت و کیفیت بالا، کیفیت بالای تمام دیجیتال اشاره داشت. از بزرگترین مزایای دوربین های مداربسته دیجیتال یا AHD می توان به قیمت مناسب آن ها اشاره نمود. این مسئله می تواند تهدید جدی برای کیفیت دوربین به حساب بیاید. اینکه چگونه تصاویر با حداقل کابل ارتباطی و با بالاترین کیفیت ممکن به مرکز نظارتی منتقل شود تنها از سیستم های تحت شبکه بر می آید. اینکه به فکر خرید دوربین مداربسته افتاده اید، یعنی شما به کیفیت زندگی و کسب و کارتان اهمیت می دهید. زیرا با وجود دوربین مدار بسته در یک فضای مشخص دسترسی ها با توجه به نظارت هایی که به صورت آنلاین توسط سیستم دوربین های نظارتی و امنیتی صورت می گیرد کاهش پیدا می کند و این بازدارندگی یکی از بهترین دلایل برای خرید دوربین های نظارتی از سوی کاربر می باشد.

اشاره به این نکته که یک کامپیوتر را باید برای استفاده از این کارت در نظر گرفت. برای آنکه بتوانید صدای محیط را نیز همراه با تصویر داشته باشید باید یک میکروفن کوچک روی دوربین نصب کنید. برای آشنایی با مهمترین قابلیتهای دوربین مداربسته در ادامه این مقاله همراه ما باشید. در این مقاله خیلی وقتتون را خواهد گرفت . در این مقاله شما را با قابلیتهای دوربین مداربسته آشنا کردیم. این امر به شما کمک میکند تا در هرکجا و هر زمان که بخواهید به صورت آنلاین تصویر مکان موردنظر و رفت و آمدهای آنجا را چک کنید. قابلیت ضبط تصاویر با بالاترین کیفیت را میتوان یکی از قابلیتهای اصلی دوربین مداربسته است که به شما کمک میکند تا در شرایط اضطراری بتوانید کلیه تصاویر دوربین را چک کنید. با کمک دوربینهای مداربسته دید در شب از هر نقطهای که باشید میتوانید جزئیات ساختمان را در هر لحظه از شبانه روز چک و بررسی کنید. پایین بودن لنزهای دوربین اطلاعات کمتر با جزئیات بیشتر از چهره افراد را مورد بررسی قرار میدهد. از این دوربینها برای شناسایی چهره افراد در سطح شهر، مراکز آگاهی، بیمارستانها و اکثر مراکز امنیتی استفاده میشود. با تشخیص دقیق چهره افراد در حین سرقت و پس از آن به راحتی و در کمترین زمان چهره سارق شناسایی میشود.

1- نیاز خود را به خوبی بشناسید: یعنی به خوبی مشخص کنید به چه دلیل نیاز به نصب دوربین مداربسته دارید؟ دوربین های مینیاتوری به دلیل سایز بسیار کوچک، بیشتر به عنوان دوربین مخفی در جاهای خاص مورد استفاده قرار می گیرند. دوربین های مخفی در انواع پیش ساخته ای نیز ارائه می شوند. بطور کلی ابزارهای ضروری برای نصب انواع دوربین مدار بسته شامل پیچ، قلاب، کابل، آداپتور برق یا گیرنده، یک دریل برقی و موارد دیگر است. نکته قابل توجه این است برای تامین برق آنها همچنان نیاز به یک سیم برق میباشد. بزرگ ترین ضعف دوربین های آنالوگ زمانی که نیاز به ارسال صدا و تصویر به صورت بی سیم است، آشکار می شود. مهم ترین ویژگی دوربین های مادون قرمز، قابلیت تشخیص تصاویر در تاریکی می باشد.

تمامی کابلها باید در ابتدا و انتهای آن با استفاده از شماره، لیبل شیشه ای و یا پرینت لیبل شماره گذاری گردد تا پیدا کردن یک کابل به راحتی انجام پذیرد. این دوربین ها معمولا تنظیمات گردش، چرخش و زوم را ندارند و برای ضبط تصاویر از یک مکان ثابت و منطقه خاص کاربرد دارند. این دوربینها معمولاً تنظیمات گردش، چرخش و زوم را ندارند و برای ضبط تصاویر از یک مکان ثابت و منطقه خاص کاربرد دارند. در یک دوربین مداربسته Turbo HD بخشی قرار دارد که سیگنال های HD را پردازش می کند. دوربین های مداربسته شبکه می توانند در ساختار خود قابلیت تشخیص حرکت و مدیریت هشدار را داشته باشند به نحوی که زمان ارسال تصاویر با تنظیم نرخ ارسال و میزان وضوح جهت ضبط و پخش و همچنین زمان هشدار به کاربر خاص جهت مشاهده و / یا پاسخ را دوربین مداربسته مشخص می سازد. اهمیت کیفیت ضبط تصاویر توسط دستگاه زمانی بیشتر مشخص میشود که به دلیل رخداد نامطلوب (سرقت و…) کارفرما اقدام به بازبینی تصاویر نموده و متوجه افت کیفیت تصاویر در حالت بازبینی نسبت به حالت مستقیم شود که در این حالت امکان تشخیص دقیق سوژهها کاهش مییابد.

اگر اجرا و ظاهر بیعیب و نقص در نصب سیستم نظارت تصویری برای صنعت شما مهم است؛ دوربین مداربسته بی سیم یک گزینه امنیتی عالی از بین انواع دوربین مداربسته است. این سوال کاملا اشتباه است چرا که قیمت دوربین های مداربسته با توجه به کارایی آنها متفاوت است و در ابتدا باید ببینید نیاز و انتظار شما از یک سیستم نظارت تصویری تا چه اندازه است و پس از آن به دنبال اطلاع از قیمت و تلاش برای خرید کالای مورد نیاز با حداقل هزینه داشت. این دوربین ها در کنار ویژگی های خود دارای معایبی همچون کیفیت پایین در مقایسه با نوع دیجیتال، نویزپذیر، هزینه بالای سیم کشی، ارتباط بی سیم ناامن و کیفیت پایین می باشند. بررسی نوع دوربین ها به شما کمک می کند تا بتوانید با انتخاب و خرید دوربین مدار بسته ارزان و مناسب، نیازهای خود را به بهترین شکل برطرف نمایید. در مورد نصب دوربین مداربسته مخفی برای منزل, خانه , آپارتمان و هر محل خصوصی یا عمومی , باید این نکته را مد نظر قرار داد که جدا از منافع و مدارکی که توسط دوربین مداربسته مخفی و کوچک ثبت و ضبط می گردد, به طور کل تصویر برداری توسط دوربین مدار بسته مخفی جرم محسوب می شود .

در محیطهایی که به امنیت بالایی نیاز دارند، این دوربین میتواند ورود یک سوژه نامتعارف تشخیص داده و ردیابی کند. بنابراین بهتر است برای خرید یک سیستم دوربین مداربسته­ مطمئن به سراغ شرکت­ های نمایندگی دوربین مداربسته از برندهای معتبر برویم. برای خرید یک دوربین مداربسته باکیفیت پیشنهاد میکنیم به یک فروشگاه مطمئن و باتجربه مراجعه کنید. با استفاده از یک آداپتور برقی می توان دوربین مداربسته را به پریز برق معمولی دیواری متصل کرد و از آن برق دریافت کرد. معمولا در اطراف لنز اینگونه دوربین ها تعداد LED نصب می شود که توسط یک سنسور، تاریکی را روشن می کند.

پایههای نیم دایرهای شکل، زاویه دید دوربین را مخفی میکنند؛ از این رو سارقان نمی توانند زاویه مناسب برای دور ماندن از دید دوربین را تشخیص دهند. نسل جدید دوربینهای مداربسته شامل دوربین سقفی پیشرفته و دوربینهای وایرلس به راحتی و در کمترین زمان قابل جا به جایی و تغییر زاویه دید هستند. استفاده از دوربین های مخفی بستگی به ابتکار شخص دارد؛ یعنی امکان نصب آن در هر جا و مکانی وجود دارد. در گذشته برای آنکه دوربینها دید کلی از همه بخشهای محیط داشته باشند مدام نیاز به حضور یک متخصص برای تغییر و جا به جایی دوربین داشتند. نصب دوربین مدار بسته ایندور علاوه بر تأمین امنیت، میتواند با هدف نظارت بر پرسنل و کارمندان، جلوگیری از نزاع، بررسی رفتار مشتریان در یک فروشگاه، آنالیز و بررسی پروسههای تحقیقاتی و غیره نیز باشد. دوربینهای مداربسته انتخابی بینظیر برای حفظ امنیت و جلوگیری از سرقت ساختمان هستند.

علاوهبر این، حفظ امنیت ملی در شرایط حساس و تشخیص چهره افراد در کمترین زمان را میتوان به عنوان یکی از قابلیتهای مهم دوربینهای مداربسته به شمار آورد. علاوهبر حفاظت از امنیت ساختمانهای مسکونی یا محل کار، دوربینهای مداربسته نقش کاربردی و مهمی در سیستم مکانهای عمومی، اداره پلیس، نظارت همگانی، شغلها و مکانهای مختلف دارند. ما مزایای هر یک از انواع مختلف سیستمهای مدار بسته را در زیر خلاصه کرده ایم. چهار پسر جوان سد راه یک کارمند که قصد ورود به محل کارش در خیابان خردمند را داشت، شدند و با تهدید چاقو و ضربوشتم، موبایل کارتهای اعتباری و کیف این فرد را سرقت میکنند.

این نوع از دوربینها قابلیت دید در شب (با استفاده از مادون قرمز) دارند و میتوانند در شرایط نوری بسیار تاریک به راحتی تصویربرداری کنند. این نوع دوربین ها برای تشخیص تصاویر از نور مادون قرمز استفاده می کنند. رزولوشن دوربین های IP با مگاپیکسل اندازه گیری می شود. این نوع دوربین ها می توانند در هر شکل و اندازه ای باشند؛ اما به صورت کلی، از دوربین های مینیاتوری به عنوان دوربین مخفی استفاده می شود. البته این پوششها دوربین را مخفی نمیکنند. البته دقت داشته باشید که این دوربین ها در اصل بخاطر جنس بدنه خود به این نام معروف هستند و تنها برخی از مدل ها دارای لنز ضد آب می باشند. طیف گسترده ای از این فناوری در دوربین های مداربسته وجود دارد که با توجه به نیاز مشتری پیاده سازی می شود. از طریق شبکه وای فای می توانید هر نرم افزار یا برنامه ای را که برای دوربین مدار بسته نصب شده نیاز است را دانلود و اجرا نمایید . دوربینهای مدار بسته بولت دارای شکلی استوانه ای و مخروطی هستند که شکلی مشابه با گلوله تفنگ دارند.

دوربینهای مداربسته فقط مختص محافظت از امنیت ساختمان و مکانهای اداری نیستند. آنقدر این موضوع اهمیت دارد که دیگر نصب دوربین مدار بسته مختص مراکز امنیتی، بانک ها و فروشگاه ها نیست و این موضوع برای لابی ساختمان های مسکونی، راهروها و یا حتی مغازه های خرده فروشی هم یک الزام در حال پیاده سازی است. در این نوع دوربین مداربسته معمولا تعدادی LED در اطراف لنز نصب شده که توسط یک حسگر نور در تاریکی روشن می شوند. دوربین های آی پی بر خلاف دوربین های آنالوگ برای تحلیل و ارسال داده های صدا و تصویر، از امواج دیجیتال استفاده می کنند. کارفرما میتواند به منظور نظارت بر ایمنی و عملکرد صحیح کارکنان، دوربین مداربسته را در محیط کار نصب کند. دوربین مدار بسته مورد استفاده در صنعت، بر خط تولید محصول نظارت میکنند. از طرفی نظارت بر رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از جمله رعایت سرعت مجاز، با استفاده از دوربین مدار بسته امکانپذیر شده است. از آنجا که اغلب این دوربینها در حفاظت، نظارت و سیستمهای مانیتورینگ امنیت بکار میرود این واژه بیشتر به همین حیطه برمیگردد اما معنی فنی آن حتی دوربینهای ویدیو تلفن و کنفرانس را نیز دربر میگیرد.

چهارشنبه 98/8/08، تهران , (اخبار رسمی): دوربین مداربسته در بازار انواع مختلفی دارد که هر کدام ویژگیها و خصوصیات خاص خودشان را دارند. مزیت این دوربینها در مقایسه با دوربینهای دام در اینه که دوربین بولت انعطافپذیری بیشتری داره و در مناطق مختلفی از جمله روی سقف و دیوار نصب میشه. دوربین های دام در واقع همان دوربین های گنبدی شکلی می باشند که برای نصب روی سقف طراحی شده اند. از مزایای دوربین های آنالوگ می توان به تنوع بالا، قیمت پایین، نصب آسان اشاره داشت. این فناوری باعث می شود روند نصب از راه دور انعطاف پذیر و آسان تر صورت بگیرد. تمامی دوربین های مداربسته و محصولات ارائه شده در این فروشگاه دارای اصالت و ضمانت نامه می باشد.

در جامعه امروز دوربینهای مداربسته در امنیت ما سهم بزرگی دارند. ما در ادامه به این فاکتورها اشاره کرده ایم. دوربین های مداربسته از نظر شکل و کاربرد به 5 دسته مختلف تقسیم می شوند که در ادامه هر یک را به صورت مختصر مورد بررسی قرار می دهیم. در ادامه به بررسی جامعی در مورد دوربین های مدار بسته، انوع و دسته بندی های مختلف، مزایا و معایب آن ها می پردازیم. دوربین های مداربسته بر اساس نوع تکنولوژی بکار رفته در آنها، به سه دسته تقسیمبندی میشوند. دوربین های صنعتی بر خلاف نامشان منحصرا برای مصارف صنعتی نمی باشند. دوربین های ضد آب همانطور که از نامشان پیداست، در مقابل نفوذ آب و رطوبت مقاوم می باشند. همانطور که می دانید، امروزه دوربین های دیجیتال طرفداران زیادی پیدا کرده اند. بسیاری همچنین این گزینه را بهترین دوربین مداربسته داخلی می دانند زیرا می توان آن را در نقطه استراتژیک سقف قرار داد تا تمام زوایای اتاق را بدون ایجاد مزاحمت در طراحی پوشش دهد. بهترین گزینه در میان کابل ها برای نصب دوربین، کابل های ترکیبی هستند. افرادی که قصد دارند تا یکی از مدرن ترین و بهترین انواع دوربین ها را تهیه و خریداری کنند، می توانند به نوع لنز این تجهیزات نیز توجه لازم را داشته باشند و از این طریق بهترین انواع دوربین مدار بسته را در سبد خرید خود قرار دهند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار