انواع دکوراسیون رستوران

شیشلیک رستوران بیستانگو از پر طرفدارترین غذاهای این رستوران است.رستوران بیستانگو از گرانترین رستورانهای پایتخت به شمار میرود و دکوراسیون داخلی این رستوران طراحی بسیار مدرن و زیبایی دارد. منبع عکس: toptenteh.com، عکاس نامشخصرستوران مانسون لانژ از گرانترین رستورانهای پایتخت در خیابان جردن است و در دو سالن سرپوشیده و تراس روباز، محیطی زیبا و آرام را به مشتریان ارائه میدهد. این رستوران منویی از غذاهای اصیل ایرانی به مشتریان خود ارائه میدهد و گرچه حجم غذاها بالا است، قیمت بالایی نیز دارد. رستوران ارکیده بهجز غذاهای موجود در رستوران منویی برای غذاهای بیرون بر دارد که در آن نام خورشتهای ایرانی و غذاهای خانگی مانند لوبیا پلو به چشم میخورند. رستوران هتل قناری سبک تزئین قدیمی خود را حفظ کرده است؛ اما در حال حاضر منویی متنوع از غذاهای ایرانی و بینالمللی به مشتریان ارائه میدهد.انواع کبابها و خورشتهای ایرانی را میتوانید با عطر و بوی سنتی آنها در رستوران هتل قناری سفارش دهید.

طراحی داخلی رستوران چوجی

خورشتهای محلی مانند غوره بادمجان و غذاهای مانند آلبالو پلو و باقالی پلو نیز در این رستوران طبخ میشوند. به دلیل اهمیت خیلی زیاد این مساله، معایب کابینت های گلاس رو در مطلب جداگانه ای بررسی کردیم. اینجوری خیلی راحت بین کابینت ها و وسایلشون هماهنگی به وجود میاد. بوفه سالاد بار نیز در این رستوران وجود دارد که تنوع بالایی در پیش غذاهای گرم و سرد، سالادها و دسرها در آن دیده میشود. علاوه بر زیبایی، آب میتواند باعث تهویه هوای رستوران شما شود، پس وجود یک آبنمای زیبا و ادامه پیدا کردن جریان آب در طول رستوران به همراه گلها و گیاهانی که در گوشه و کنار قرار داده شده است، همه و همه باعث احساس آرامش و نشاط و لطافت است که مجاورت در چنین فضایی را برای افراد بسیار دلپذیر طراحی داخلی سالن رستوران و شیرین میکند. بهترین رستورانهای سنتی، رستورانهایی هستند که در آن موسیقی زنده پخش می شود، آن هم موسیقی ایرانی با خوانندگان قدیمی!

طراحی داخلی کافی شاپ و رستوران

به همین خاطر ورودی آشپزخانه طوری طراحی شده که وقتی مشتری وارد رستوران می شود، می تواند پرسنل داخل آشپزخانه را ببیند. در ورودی این رستوران که در طبقه زیرین هتل تاج محل قرار دارد، نشانههایی از فرهنگ مردم هند به چشم میخورد. در سالهای اخیر و بهدلیل بازسازیهای انجام شده در این رستوران، نشانههایی از معماری مدرن نیز در فضای داخلی به چشم میخورد. منبع عکس: سایت تخفیش، عکاس نامشخصرستوران گردان برج میلاد در طول سالهای اخیر از پرطرفدارترین رستورانهای شهر تهران بوده است که مشتریان این رستوران نه فقط برای صرف غذا، بلکه برای لذت بردن از چشمانداز این رستوران از پایتخت و فضای زیبا و مدرن آن به این رستوران میروند.

منبع عکس: سایت رستوران ارکیده، عکاس نامشخصشهر تهران در سالهای اخیر شاهد گشایش رستورنهای لاکچری بسیاری بوده است. منبع عکس: سایت فیدیلیو، عکاس نامشخصرستوران البرز از قدیمیترین رستورانهای شهر تهران است که در گذشته آن را با نام چلوکبابی البرز میشناختند. منبع عکس: سایت فیدیلیو، عکاس نامشخصرستوران هتل پارسا فضایی با معماری زیبا دارد که آن را با نام رستوران کشتی سند باد میشناسند. منبع عکس: سایت فیدیلیو، عکاس نامشخصهتل فردوسی از بزرگترین و مرکزیترین هتلهای پایتخت است که بهدلیل دسترسی مناسب به دیدنی های شهر تهران، از بهترین گزینههای مورد توجه گردشگران به شمار میرود. منبع عکس: سایت فیدیلیو، عکاس نامشخصهتل پارسیان آزادی نیز یکی دیگر از هتلهای زیر مجموعه پارسیان و در طول سالیان دراز از مهمانان داخلی و خارجی میزبانی کرده است. منبع عکس: سایت فیدیلیو، عکاس نامشخصرستوران مس توران یکی از رستورانهای مجموعه توران است که در فضایی دلپذیر از مشتریان خود پذیرایی میکند.

این رستوران نیز زیر مجموعه گروه رستورانهای توران است و از غذاهای متنوع شمال ایران گرفته تا غذاهای مطلوب جنوب کشور را میتوانید در آن سفارش دهید و از عطر و طعم غذاهای اصیل ایرانی بهرهمند شوید. میزهای این رستوران نیز بهصورت ناهار خوری هستند تا قرار گرفتن مشتریان بر سر میزهای بزرگ، مانند اعضای یک خانواده سر میز غذا باشد. بهعنوانمثال اگر سبک مورداستفاده برای طراحی رستوران از نوع کلاسیک است نمیتوان میز و صندلیهای امروزی را در چیدمان آن به کار برد. یک آشپزخانه صنعتی را به روش های مختلفی می توان چیدمان و دیزاین نمود.

اصول طراحی داخلی رستوران

معمولاً مشاوران راه اندازی رستوران یا فست فود که با تجربه این دانش را به دست آورده اند این تصور غلط را به مالکین رستوران یا فست فود میدهند که راه اندازی رستوران یا فست فود یعنی همین تجهیزات آشپزخانه در حالی که این کار بخش کوچک اما مهمی از یک کار بزرگ است و جالب اینکه معضل فروش و کمبود مشتری است که خیلی از رستوران ها را از پا در می آورد نه تولید. مجموعه رستورانهای زنجیرهای باروژ، بیش از ۱۰ شعبه در تهران دارند که انواع و اقسام فست فودها را سرو میکنند. این رستوران دو شعبه دارد که یکی از آنها در الهیه و دیگری در جردن واقع شده است. امروزه در جهان از تغذیه با عنوان علم یاد میشود و ابزار و تجهیزات پخت غذا با اجاقها، دیگها و قابلمههای قدیمی تفاوت بسیاری دارند. به یاد داشته باشید، هر چه باتری آنها بیشتر طول بکشد، احتمالاً بیشتر در کافیشاپ شما میمانند.

طراحی داخلی کافه و رستوران

نورپردازی: در رستوران با باید فضا بسیار پرنور باشد که این نوع فضاها حالت خصوصی برای هر میز را از بین می برد بنابراین بهتر است طراحی نورپردازی به شکل تقسیم نور کلی بین میزها باشد . برای نورپردازی بهتر است از لوسترهای سنتی ایرانی مانند لوستر های سبک قاجار استفاده کنید. شما باید رستوران ایتالیایی خود را به نحوی طراحی کنید که مشتری با قدم گذاشتن به محیط آن فکر کند به یکی از رستوران های میلان یا رم مراجعه کرده است. اگر میخواهید حس قدم برداشتن در طبیعت را در باغ رستوران تداعی کنید، راه رفتن بر روی خاک و سنگ ریزه شاید حس خوبی را در افراد ایجاد کند.

انواع طراحی داخلی رستوران

رنگ اصلی چوب الهام بخش طبیعت می باشد و جریان زندگی را برای دکوراسیون کافی شاپ شما به ارمغان می آورد، ایجاد هارمونی با دیوارها، کف پوش و پنجره ها با صندلی مدرن یا کلاسیک، گویای سبک رستوران شما خواهد بود، اگر نمی خواهید بیش از اندازه هماهنگی ایجاد نمایید، یک رنگ متضاد به شما کمک می کند، همچنین اکسسوری هایی که نمادی از کانسپت اصلی رستوران باشند نقش بسزایی دارد. برای طرفداران رستوران کوهپایه، محیط زیبای اطراف آن، افزون بر کیفیت غذاها، سبب جلب شدن به این رستوران میشود.منبع عکس: toptenteh.com، عکاس نامشخصدر قسمت ورودی این رستوران هفت طبقه میتوانید صدای دلنشین آب را بشنوید و با انتخاب میز در فضای باز بالکنها از صرف غذا در طبیعت دربند لذتی دوچندان ببرید. برای رفتن به رستوران ترنج حتما از قبل رزرو تلفنی انجام دهید و به خاطر داشته باشید که این رستوران ورودی دارد.از دیگر رستورانهای موجود در هتل بزرگ فردوسی میتوان به رستوران فرانسوی با فضایی کاملا کلاسیک و در عین حال لوکس و زیبا با ظرفیت ۸۰ نفر و رستوران زیتون با سالنی بزرگ به ظرفیت ۳۵۰ نفر اشاره کرد.

طراحی داخلی باغ رستوران

ورودی به روش متمایزی طراحی شده است و حاوی میز پذیرایی است، جایی که اولین بازدید کننده قصد دارد در مورد نیاز خود سوال کند و ورودی مشتریان باید از ورودی آشپزخانه جدا شود. سالنهای داخلی این رستوران نیز در دو بخش کلاسیک و ترکیبی برای پذیرایی از میزبانان مهیا است. منبع عکس: نت برگ، عکاس نامشخصرستوران فلورانس رستورانی با غذاهای ایتالیایی است که در سه طبقه مجزا که شامل فضای باز نیز میشود، از مشتریان خود پذیرایی میکند. در این رستوران سه بخش مختلف بالانشین، سالن اصلی و فضای باز برای استفاده مشتریان تعبیه کردهاند. سالادهای رستوران آرارات نیز با سسهای مخصوص سرو میشوند و حجم آنها برای سه تا چهار نفر کافی است. در کنار قلیان سرویس تنقلات نیز سرو میشود.نوشیدنیهای این رستوران نیز معروف هستند و کوکتلهای میوهای مخصوص در منو دیده میشوند که میتوانید با توجه به سلیقه خود از بین آنها بهترین طعم را انتخاب کنید.

رزرو میز بهخصوص در روزهای شلوغ الزامی است.

هویت تجاری شامل استفاده از طرحهای رنگی، تصاویر خاص، طراحی لوگو و استفاده از عبارتهای مخصوص برند میشود. سرویس چوب شامل پیشخوان، مبلمان، میز و صندلی میشود. برای رفتن به رستوران نارنجستان بهتر است از قبل حتما میز رزرو کنید؛ بهخصوص اگر در روزهای تعطیل یا پایانی هفته قصد رفتن به آن را دارید. رزرو میز بهخصوص در روزهای شلوغ الزامی است. طراحی داخلی رستورانطراحی داخلی رستوران سنتیطراحی داخلی رستوران مدرناهمیت طراحی داخلی رستورانغذا خوری ها و رستوران ها در ساعات مختلف روز مشتریان خاص خود را دارند. این رستوران با مبلمان زیبا و طراحی مدرن تزئین شده است و پنجرههای بزرگ آن، چشمانداز زیبایی به بیرون دارند.

فضای باز برای استفاده از قلیان تدارک دیده شده است و چشمانداز زیبایی دارد. استفاده از گل و گیاه میتواند بسیار فضای دکوراسیون رستوران و کافی شاپ شما را زیبا کند در خیلی از رستوران های سنتی ایرانی دیده ایم که آبنما هایی را برای با صفا کردن محیط و جان بخشیدن به نوع دکوراسیون آنجا انجام داده اند . در منوی رستوران پارسه ترکیبی از غذاهای اصیل ایرانی، چینی و ایتالیایی دیده میشوند. زیاد شدن این رستورانها را میتوان بهدلیل فضای رقابتی بالا در این عرصه دانست. اگر برای بازدید از موزههای آبگینه و جواهرات یا کاخ گلستان و سایر دیدنی های تهران به مرکز شهر میروید، میتوانید غذا را در یکی از رستورانهای مجلل هتل فردوسی میل کنید.در هتل فردوسی انواع رستورانها فعالیت میکنند که معروفترین آنها رستوران سنتی ترمه با دکوراسیونی شیک و کلاسیک است. منبع عکس: کجارو، عکاس نامشخصرستوران دارچین از معروفترین رستورانهای شهر تهران است و منویی گسترده از غذاهای ایرانی و فرنگی به مشتریان خود ارائه میدهد.

این رستوران برای وعده افطار در ماه رمضان منویی گسترده در نظر گرفته است که مورد توجه مشتریان قرار میگیرد. در ماه رمضان نیز بوفه افطار با انواع غذاهای مناسب برای این وعده، به مشتریان ارائه میشود. در روزهای جمعه و جشنهای رسمی بوفه ناهار نیز دایر است. هنوز هم فضای یک رستوران سنتی دقیقا چنین حسی القا میکند و کسی دوست ندارد در چنین جایی با فاصله زیادی دور از دیگران بنشیند. برای مشتریان قدیمی این رستوران، حال و هوای داخل آن هنوز مثل سابق است و فضایی پر از صمیمیت و آرامش دارد. در طول سالها فعالیت، این رستوران هنوز مشتریان خاص خود را دارد.در گذشته میتوانستید غذاهای دریایی و انواع استیک و خوراکهای گوشتی را در منوی این رستوران ببینید؛ اما در حال حاضر تنها استیک در این رستوران سرو میشود. منوی سالاد، پیش غذا، نوشیدنی و دسر نیز در این رستوران تنوع بالایی دارند.

رستوران ها معمولا شما را با ریسک زیادی در رسیدن به موفقیت مواجه نمی کنند، زیرا معمولا هر رستورانی مشتری های خود را دارد، اما به هر حال، نکاتی در راه اندازی رستوران هست که باید برای راه اندازی یک کسب و کار موفق در نظر داشت. سالاد بار در این رستوران هر روز بر پا میشود که البته هزینه آن بالا است. عناصری که در این ترکیب بندی بیشتر به چشم می آیند عبارت هستند از صندلی های مشکی، پایه های مشکی میز، و تخته سیاهی که به عنوان منو عمل می کند. صندلی چوبی کلاسیک ،به طور مثال صندلی لهستانی ،با کافه های دنج و صمیمی و با رنگ های گرم هارمونی زیبایی ایجاد می کند، صندلی های فلزی بیشتر برای چیدمان داخلی فست فود کاربرد دارند. آلاچیقهای سنتی که بیشتر شکل هندسی دارند دارای سقفهای شیروانی هستند، شیروانی را میتوانید با استفاده از چوب، سفال، نی، بتن و آجر اجرا کنید.

در این بخش نیز یک جبهه از دیوار با متریال آجر نسوز و جبهه دیگر با چوب ترموود به همراه باکس گیاه طراحی شده است. نورپردازی از دیگر فاکتور های مهم در جلب مشتری رستوران ها می باشد که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. منبع عکس: epersianhotel.com، عکاس نامشخصهمان طور که از نام رستوران تاج محل پیدا است، این رستوران غذاهای هندی پر ادویه و تند به مشتریان خود ارائه میدهد. منبع عکس: smarttiz.com، عکاس نامشخصهمان طور که از نام این رستوران پیدا است، محیط داخلی و دکوراسیون رستوران خونه کاملا سنتی و خانوادگی است. اندازهی رستوران و میزان مراجعهی افراد به آن، خود یکی از عواملیست که در تعیین نوع دکوراسیون و جزئیات مربوط به آن موثر است. منوی ویژه این رستوران در ماه رمضان برای افطار طرفداران بسیاری دارد.

ارزان ترین سیمکارت ترک در حال حاضر 250 لیر است که برای 3 روز ارزش خرید ندارد چون بعد از 3 ماه اگر استفاده نشود می سوزد. رنگ یکی از فاکتورهای اساسی در طراحی درونی رستوران می باشد. اما اگر در این زمینه ابتکار عمل بیشتری به خرج دهید میتوانید فضایی دلباز و وسیع اما صمیمی و خاطرهانگیز طراحی کنید. اگر به صرف غذا در سالنی زیبا بههمراه صدای دلنشین علاقه دارید، میتوانید از سالن زیبا و کلاسیک رستوران خاقان بهره ببرید.منوی رستوران خاقان طیف وسیعی از غذاهای ایرانی، ایتالیایی، هندی، مکزیکی و سایر نقاط جهان را شامل میشود.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار