آموزش نصب دوربین مداربسته با جدید ترین تکنیک های سال 2022

طرحی که میخواهد سطح دسترسی شما را در سختترین فضاها امکانپذیر کند. از طرفی موقعیت نصب آنها در سقف فضاها قابلیت تسلط بالا در کنار سطح استتار مطلوبی را تامین مینماید. دوربینهای مداربسته با تکنولوژی دید در شب کاملا مناسب برای نصب در فضاهای باز و دوردست است. دنیایی از جدیدترین و با کیفیت ترین دوربین مداربسته جاسوسی جیبی، شارژی، وای فای دار، حساس به حرکت، رم خور، ضبط صدا و غیره را می توانید با بهترین شرایط خریداری کنید. دوربین مدار بسته اچ دی ( اچ دی یا HD مخفف کلمه High Definition به معنی کیفیت بالا است.) از نظر تکنولوژی دارای پیچیدگی بیشتری در مقایسه با دوربینهای آنالوگ میباشد و نسل جدید دوربینهای مداربسته اغلب در این دسته قرار میگیرند. بسیاری از شما ممکن است نگران این باشید که دوربین های امنیتی دارای سیم کارت نیاز به نصب حرفه ای دارند که منجر به هزینه بیشتر و دردسر اضافی می شود. این امکان برای آن است که احتمالاً مکان نصب دوربین در یک محیط کاملاً دور افتاده باشد.

دوربین مداربسته Indoor: هدف نهایی از طراحی تا کاربرد این دسته از دوربینها، نصب در فضاهای بسته ساختمانی با حفظ امنیت و کنترل فضاهای داخل بنا است. این دوربینها با قابلیت نصب در سقف فضاها با حداکثر استتار ممکن مورد استفاده قرار میگیرند. برای مشاوره در مورد نصب دوربین مداربسته با ۰۹۱۲۳۶۴۹۷۰۵ تماس بگیرید. پایش فضا هدف نهایی در نصب هر مدل از دوربین مداربسته میباشد. عموماً از دوربین مداربسته چشم ماهی با هدف نصب در فضاهای بسیار بزرگ و البته باز استفاده میشود. اگر به دنبال اولین نسل از دوربینهای مداربسته بگردید با دوربینهای آنالوگ معمولی مواجه میشوید که اتفاقا رایجترین مدل از این دوربینها به حساب میآیند. این نوع دوربین ها نسل اولیه دوربین های مداربسته هستند که برای انتقال تصاویر از امواج آنالوگ استفاده می کنند. این نوع دوربین های مداربسته نسل قدیم سیستم های امنیتی می باشند و امروزه خیلی مورد استفاده قرار نمی گیرند حتی در بازار نیز به راحتی پیدا نمی شوند. این دوربین ها که در مدل های صدا دار ، میکروفون خور و بی صدا تولید می شوند از کیفیت بهتری نسبت به سیستم های توربو اچ دی بهره مند هستند .

این دوربینها عموماً مناسب نصب در فضاهای آزاد هستند و با قابلیت پایش ۳۶۰ درجهای کاملاً برای حضور در محوطههای بزرگ شهری مناسب میباشند. جدا از امکان اتصال بیسیم با مرکز کنترل، امکان ذخیره اطلاعات از طریق نصب کارتهای SD در خود دوربین خورشیدی در نظر گرفته شده است. مزیت که این دوربینها در مقایسه با دوربینهای دام دارند انعطاف پذیری بیشتر آنهاست به گونهای که میتوان به راحتی سیستمهای بولت را بر روی سقف یا دیوار نصب کنید در حالی که دوربینهای مداربسته دام جهت پوشش دهی فضاهای وسیع طراحی و تولید میشوند. با این تفاوت که به شکل مستقلتری در فضای هدف نصب میشود.

برای خرید این نوع دوربین های مداربسته باید دقت زیادی به خرج داد چراکه بازار پر است از کالا های بی کیفیت با دوام و طول عمر پایین. در واقع کیفیت تصویر دوربین مداربسته هر چقدر که بالاتر باشد در نتیجه از قیمت بالاتری نیز برخوردار هستند. در نتیجه می توان زاویه دید دوربین را حتی بعد از نصب تغییر داد. در این دوربینهای مداربسته از پنلهای خورشیدی برای تامین منبع تغذیه لازم به جهت عملکرد دوربین استفاده شده است و تمام سیستم از طریق نصب تجهیزات ارتباط از راه دور میتوانند با مرکز دادهها در تعامل قرار گیرند. برخی از آنها با شرایط کارکرد بسیار پیچیدهتری همراه هستند. آنها میتوانند در یک فضای بزرگ با پهنای دید ۳۶۰ درجهای، برخی نقاط حساستر را به شکل دیدهای لحظهای نمایش دهند. لازم به ذکر است که هر کدام از این دوربینها برای مکانهای مختلفی کارایی خاصی دارند و با توجه به قابلیتهای پیشرفته ای که دارند دارای قیمتهای بسیار مناسبی هستند. رکهای سرور در هر یک از طرفین دارای لبههایی هستند تا بتوان با استفاده از پیچ، ماژولها را به صورت ایمن نصب کرد. از این رو یکی از بهترین ایدهها برای نصب در بالاترین نقطه فضای هدف مانند سقفها با هدف پایش ۳۶۰ درجهای محیط میباشد.

اگر در هر مرحله از انتخاب و خرید دوربین مداربسته با مشکل روبرو شدید و یا سوال برای شما پیش آمد با شرکت نصب دوربین مداربسته تارتن دژ تماس بگیرید. دوربین مداربسته دام با شکل ظاهری که دارد، گاها با عنوان گنبدی نیز معرفی میشود. همچنین دوربین ها را بر اساس شکل ظاهری می توان در گروه های بولت، دام و اسپید دام قرار داد که هر کدام شرایط استفاده خاص خود را دارند. تکنولوژی و قابلیت های هوشمند نیز عاملی تعیین کننده در قیمت دوربین مداربسته هستند. اکثر دستگاههای ضبط کننده دارای فن خنک کننده داخلی میباشند. این دوربین ها دارای شکل های مخروطی هستند که رویه آنها به شکل تفنگی می باشد. 4- در گوشه ساختمان نصب شود تا کابل های متصل به آن دید نداشته باشند. اصولاً به دوربینهایی که طراحی خاصی دارند و با نصب در محلهایی ثابت، میتوانند از تمام لحظههای محیط فیلمبرداری کرده و اطلاعات خود را به محل دیگری برای پایش اطلاعات و یا ذخیرهسازی آنها ارسال کنند، دوربین مداربسته گفته میشود. یک دوربین مداربسته سطح بالا قادر به ضبط با وضوح D1 است. به این ترتیب که با یک جانمایی درست و انتخاب دوربین مناسب قادر هستیم تا سطح پایش دائمی از محیط هدف داشته باشیم.

نصب دوربین مداربسته توسط افراد متخصص این مجموعه انجام می شود. دوربین چشم ماهی یا دوربین fish eye یکی دیگر از انواع دوربین مداربسته هستند. این دوربینها تماماً با هدف نظارت و یا حفاظت مورد استفاده قرار میگیرند. دوربین مداربسته از نوع HD با قابلیت زوم بسیار بالایی است که میتواند در فضاها با ضریب حساسیت بالا مورد استفاده قرار گیرد. اولین حالت که عموما در نصب دوربینهای مداربسته مورد استفاده قرار میگیرد، مدار آنالوگ یا اچ دی است.در این حالت دوربینها به وسیله کابلهای RG۱۱، RG۶، RG۵۹ متصل میشوند و اتصالات دوربین و برق آن به دستگاه DVR انجام میشود.

این شرکت همچنان به جستجوی فرصتهای نوظهور مبتنی بر فناوری های ویدئویی IoT می پردازد و در حال حاضر در زمینه بینایی ماشین ، سیستم های کنفرانس ویدئویی ، هواپیماهای بدون سرنشین حرفه ای ، پلاک های الکترونیکی ، RFID و روبوتیک و غیره تجارت ایجاد کرده سایت xiaomi-cctv است. نیاز گسترده جامعه امروزی باعث شده که به صورت گسترده از دوربین های مداربسته در مراکز مختلف استفاده شود به همین دلیل افرادی که در جستجوی شغل مناسب هستند میتوانند با کسب مهارت های لازم برای نصب دوربین مدار بسته کسب درآمد داشته باشند. در دوربین های Ip دار تحت شبکه نوع ONVIF قابلیت سرچ و جستجوی سریع به خوبی امکان پذیر است و کنترل و ضبط تصاویر آن ها با کیفیت بسیار خوبی امکان پذیر است . در حقیقت این دوربینها به والدین این امکان را میدهند تا بدون مراجعهی دائمی به اتاق کودک، بتوانند بر او نظارت داشته و با میزان نگرانی کمتری به امور روزانهی خود رسیدگی نمایند. این دوربینها برای استفاده در فضاهای بسیار بزرگ، محوطه ساخت و سازهایی که هنوز فاقد اتصال به شبکه برق هستند، باغها، ویلاهای شخصی، مکانهای دورافتاده و یا حضور در فضاهایی که عملاً امکان کابل رسانی وجود ندارد مانند سطح دریاچهها و آب سدها و…

از طرفی غالباً امکان زوم با سطح کیفی مطلوبی در آنها تعریف شده است. کم کم استفاده از دوربین مدار بسته در صنایع و مشاغل مختلف بیشتر شد تا اینکه در سال 1990 دستگاه های ضبط دوربین مدار بسته با توانایی ضبط پس از حرکت، به بازار عرضه شد. انواع و مدل های متنوعی که در دوربین های مدار بسته وجود دارد، انتخاب آنها را در هنگام خرید سخت کرده است و نیاز است تا پیش از خرید اطلاعات کافی را در این رابطه کسب نمود. سامسونگ در دسته اولین شرکتهایی بود که استاندارد IP66و IP67 را در دوربینهای خود به کار گرفت و به این واسطه توانست محبوبیت زیادی در سراسر جهان کسب نماید. در دنیای مدرن امروز و پیشرفت روزافزون تکنولوژی، افراد تمایل بیشتری دارند تا امنیت منازل و محل کار خود را تامین نمایند. تصاویر از همان ابتدای کار که ضبط میشوند، به صورت دیجیتالی ذخیره شده و به همان شکل نیز ارسال و دریافت میشوند. به طور کلی دوربین مداربسته در مکان هایی معین نصب شده و عملکرد اصلی آن ارسال تصاویر و فیلم به در یک یا چند محل را دارند . درصورتیکه منطقهای ناامن است و دلایل کافی برای اینکه آن معبر یا کوچه نیاز به نصب دوربین دارد، میتوان به دلیل نارضایتی فرد یا افرادی، جهت گرفتن مجوز نصب دوربین مداربسته در کوچه، درخواست کتبی را به آگاهی محل خود اطلاع داد.

در این دوربین ها بدون اینکه نیاز باشد مجددا کابل کشی انجام شود سیستم آنالوگ روی سیستم HD منتقل می شود. در مرحله ی بعد هنگامی که مراحل کابل کشی را به طور کامل وبا دقت انجام دادید شما می بایست همه ی تجهیزات مربوط به نصب دوربین را تست کنید تا از سالم بودنن همه ی آن ها مطمئن شوید که مبادا در هنگام نصب دوربین مدار بسته دچار مشکل شوید . پس از آنکه تعداد و مکان نصب دوربین مشخص شد. خلق چنین سیستمهای مدرن امنیتی با استفاده از دوربین مداربسته ممکن خواهد شد. مجتمع فنی تهران پایتخت با 2 شعبه فعال در تهران ، از پر افتخارترین کار آفرینان حوزه فنی حرفه ای میباشد که با سالها سابقه درخشان در زمینه آموزش ، دوره های تخصصی در رشته های مختلف را با استفاده از بروز ترین متد آموزشی و با هدف کارآفرینی و آموزش مهارت های کوتاه مدت کارآموزان، برگزار می نماید و مهارت آموزان را آماده ی حضور در بازار کار می نماید. لطفا این مقاله را تا انتها دنبال کنید، قرار است یک بار برای همیشه آموزش نصب دوربین مداربسته را فرابگیرید تا در آینده هیچ ابهامی درباره روش انجام این کار نداشته باشید. به دلیل عدم نیاز به هر گونه کابلکشی این دوربینها با سرعت اجرای بالایی نصب میشوند.

دوربینهای مداربسته، با قابلیتهای زیادی که دارند، از مقرون بهصرفهترین و پرکاربردترین راههای برقراری امنیت و کاهش تخلفات و جرائم در ساختمانهای مسکونی، تجاری، ادارهها و غیره، محسوب میشوند. اگر دوربین های شما تغذیه DC دارند، توصیه میشود به پلاریته ورودی دوربین، التفات ویژه ای داشته باشید. یک کابل BNC از یک طرف به بخش خروجی دوربین و از طرف دیگر به بخش ورودی دستگاه DVR متصل میشود. در هر XVR یک برد الکترونیکی اصلی داخلی وجود دارد که وظیفه آن دریافت و تحلیل اطلاعات ورودی از سوی دوربینها، ذخیره اطلاعات بر روی هارد دیسک داخلی و در نهایت ارسال تصاویر به نمایشگرها است. در واقع شما میتوانید آنها را به گونهای تنظیم کنید که تنها چند نقطه از فضا را به شکل متوالی پایش کرده و اطلاعات زنجیروار را ارسال نماید.

به این ترتیب بدون آنکه نیاز به حضور دائمی ما و یا نگهبانها باشد، تمام آنچه در فضای هدف ما در جریان است را دیده و یا ضبط و ذخیرهسازی خواهیم کرد. دوربین مداربسته دام در تمام ایدههای طراحی از یک قاب نیمکره برخوردار میباشد. تکنولوژی برتر فروسرخ غالباً همراه با ایدههای پردازش از راه دور بدون اتصال فیزیکی کابلها میباشد. همه دوربینهای مدار بسته با هدف تصویربرداری عادی طراحی نشدهاند. لکن این مدل از دوربین مداربسته تماما از قیمت بالاتری به نسبت انواع عادی در مدلهای گوناگون برخوردار میباشد. چالش جدی برای پایش فضاهای باز در محیطهای گوناگون هنگام شب در تاریکی حداکثری میباشد. با این وجود شاید بخواهید سطح امنیت پایش محیط را تا حداکثر دید در شب بالا ببرید.

استفاده از یک دوربین چشم ماهی با محل استقرار خوب میتواند ما را از خرید چندین دوربین ساده و نصب در محلهای متنوع از فضا بینیاز سازد. پس اگر شروع کنید چه در ایران چه خارج از ایران با موقعیت های خوب مواجه خواهید بود. در پاسخ به این سوال باید بگوییم بازار کار نصب دوربین مدار بسته در حال حاضر بسیار خوب بوده و در آینده نیز پیش بینی می شود بازار کار این شغل بهتر شود. لکن بهترین نقطه برای نصب آنها در مرکز فضا و عموماً همراه با بالاترین ارتفاع ممکن است. دوربین مداربسته ای اچ دی وریفوکال تکنو کمرا تصاویر را با کیفیت 2 مگاپیکسل ارائه داده و همچنین در تاریکی مطلق تا 40 الی 50 متر را به خوبی برای کاربر روشن خواهد ساخت. و نکته ای که بسیار حائز اهمیت تر است آن است که آیا با با خرید دوربین مدار بسته ارزان میتوانیم کیفیت خوبی را نیز انتظار داشته باشیم یا خیر. لنز متغیر موتورایز یا varifocal motorized: ساختار لنزهای متغیر خودکار یا موتوردار بسیار شبیه لنزهای متغیر است با این تفاوت که تغییر فاصله کانونی دیگر دستی انجام نمی شود. هر چه فاصله کانونی لنز بیشتر باشد ، تصویر را کمتر متمرکز می کند و زاویه دید دوربین کمتر خواهد بود.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار